Rate this post

Konceptet e fotografisë së dasmave në studio në stilin korean, kinez, evropian ose fotografinë e dasmave në natyrë, studiot kanë të gjitha stile fotografie të bukura, unike dhe të çuditshme. Nusja dhe dhëndri po kërkojnë tendencat e stilit të fotografisë së dasmave të këtij viti pa u shqetësuar për daljen nga moda, ju lutemi referojuni përmbledhjes më poshtë për të zgjedhur konceptin. fotografim dasmash Më të mirat me çmimin më të arsyeshëm.

përmbajtjen

Cili është koncepti i fotografisë së dasmës?

Koncepti i fotografisë së dasmave është një mënyrë për të rregulluar përbërjen, stilin ose përmbajtjen në mënyrë që fotot e dasmës të realizuara me të njëjtin koncept të kenë tema të ngjashme.

Koncepti nuk ka të bëjë vetëm me uniformitetin në kostume, por edhe mënyrën se si të përçohet kuptimi, mesazhi si dhe personaliteti dhe disponimi i nuses dhe dhëndrit.

Stilet e fotografimit të dasmave që nuk dalin nga moda

Fotografi dasmash në stilin korean

Koncepti i fotografisë koreane të dasmave është ende i nxehtë vitet e fundit dhe nuk tregon asnjë shenjë ftohjeje. Nuk ka nevojë të jeni shumë të përpiktë në zgjedhjen e vendndodhjes së fotografisë, thjesht një sfond të zi, të bardhë, blu, etj., atëherë keni një set mbresëlënës të fotografive të dasmës.

Fotografia koreane e dasmave
Fotografi dasmash në stilin korean

Fotografi kineze e dasmave

Nëse jeni adhurues i dramave romantike kineze ose filmave historikë me kostume të dasmave që bien në sy, mund të zgjidhni stilin kinez të fotografimit të dasmave. Ky stil i fotografisë së dasmave është i afërt me stilin tradicional vietnamez, kështu që çiftet mund ta kuptojnë lehtësisht.

Koncepti evropian i fotografisë së dasmave

Luksi, moderniteti dhe klasi janë ajo që ka të bëjë me stilin evropian të fotografisë së dasmave. Me këtë lloj fotografie, sfondi dhe grimi, kostumet e nuses dhe dhëndrit do të jenë të stilit perëndimor për të nxjerrë në pah bukurinë e çiftit të ri.

Fotografi dasmash në stilin evropian
Fotografia e dasmave në stilin evropian sjell elegancë dhe klas në setin e fotografive

Fotografi e dasmës me tonalitet bardh e zi

Nuk ka nevojë të humbni kohë duke zgjedhur vendndodhjen e fotografimit të dasmës, pa kostume apo rekuizita të zbukuruara apo të shkëlqyera, shkrepja me tone bardh e zi pikërisht në studio do të sjellë sërish foto artistike, duke kursyer kohë, kohë dhe energji.

Fotografi e dasmës bardh e zi
Fotografi e dasmës me tonalitet bardh e zi

Fotografi dasmash në stilin vintage

Stili vintage është një stil fotografik klasik, duke kujtuar bukurinë e së kaluarës. Ky stil është kombinimi perfekt i bukurisë klasike me pak modernitet. Theksimi qëndron tek kostumet dhe aksesorët që duhet të jenë të përshtatshëm për hapësirën, kohën dhe vendin e fotografimit të dasmave…

Koncepti argëtues dhe i thjeshtë i fotografisë së dasmave

Nusja dhe dhëndri nuk kanë nevojë të bëjnë grim të përpunuar apo të kornizojnë ndonjë shprehje stereotipike, thjesht tregojnë shprehjet më të rehatshme dhe natyrale, duke shprehur gëzimin e hyrjes në një jetë të re me një pozë natyrale dhe lozonjare. Veshja për këtë koncept të sesionit fotografik është mjaft e thjeshtë si xhinse, bluza.

Fotografi dasmash vintage
Fotografi dasmash në një stil argëtues, casual

Fotografi e lezetshme e dasmës

Nëse ju pëlqen një stil dinamik, rinor dhe i pafrenuar në studio apo ambient, stili i lezetshëm i fotografisë së dasmave është një zgjedhje e shkëlqyer për ju. Ju duhen vetëm kostume të thjeshta, fotografi do të kapë momentin për të krijuar xhirime unike.

Xem thêm :   Top app giải toán cao cấp lý tưởng dành cho sinh viên, top 11 phần mềm giải bài tập toán cao cấp

Koncepti për fotografimin e dasmave në natyrë

Koncepti i fotografisë së dasmave Da Lat

Da Lat është një vend i fotografimit të dasmave që është veçanërisht i dashur nga çiftet për shkak të ëndërrimit, ëmbëlsisë dhe bukurisë natyrore. Nëse doni të ruani momentet më të bukura të dashurisë, atëherë Da Lat është një vend për fotografim dasmash që nuk mund ta injoroni.

Fotografi dasmash në Hoi An

Hoi Një qytet i lashtë është një vend i fotografimit të dasmave që nuk keni nevojë të shpenzoni para shtesë kur të vini këtu. Tiparet e lashta dhe tradicionale këtu janë ruajtur ndër vite dhe janë pothuajse të paprekura si në fillim. Hoi An Ancient Town meriton të jetë një vend për të kapur momentet tuaja të dashurisë.

Koncepti i fotografisë së dasmave në det

Deti konsiderohet si një kinostudio falas, pa tarifë hyrjeje, pa hotel me qira, por gjithsesi ju merrni foto të mrekullueshme dasme. Ideja e fotografimit të dasmave në plazh ka avantazhin më të madh të dritës së bukur natyrore dhe një hapësire natyrore poetike dhe romantike që është e vështirë të gjendet në studio apo filma.

Idetë për fotografimin e dasmave në plazh
Koncepti i fotografisë së dasmave në det

Koncepti i fotografisë së dasmave në rrugë

Fotografia e dasmave në rrugë është një trend fotografik i zgjedhur nga shumë të rinj kohët e fundit, veçanërisht çiftet që duan të renë, të thjeshtën dhe liberale. Nuk ka nevojë të zgjidhni hapësirën ose këndin e xhirimit në një studio të vogël ose të shkoni larg në studiot e fotografimit të dasmave. Fotografia e dasmave në stilin e rrugës do të jetë një zgjedhje e shkëlqyer, duke dhënë fotosesione unike.

Stili i fotografisë së dasmës në kodrën me bar

Një koncept romantik i fotografisë së dasmave është bërë në kallamishtet e gjera të përziera me ngjyrën e artë të dritës së diellit në pasditen e vjeshtës. Dhëndri dhe nusja kapen për dore deri në fund të rrugës, padyshim që do të jetë një moment i bukur dashurie që ia vlen të mbahet për ju të dy.

Fotografi dasme me bar kallamishte
Stili i fotografisë së dasmës në kodrën me bar

Lista e çmimeve për fotografimin e dasmave dhe të mirat dhe të këqijat e çdo pakete fotografike

Në tregun e sotëm të fotografisë së dasmave, çiftet mund të zgjedhin lehtësisht për institucione fotografike profesionale me përvojë dhe reputacion. Në varësi të kërkesave, preferencave apo kushteve tuaja ekonomike, ju mund të zgjidhni nga paketa të ndryshme shërbimesh fotografike.

Kostoja e fotografimit të dasmës në studio

Për koston e fotografimit të albumeve të dasmave në studio, kostoja do të variojë nga 3,000,000 deri në 7,000,000 VND/album.

Përparësitë e zakonshme kur bëni foto të dasmës në studio do të jenë:

 • Kjo është paketa e shërbimit me çmimin më të ulët në krahasim me paketat e tjera të fotografimit të dasmave, duke ndihmuar në kursimin e kostove.
 • Studio do të kujdeset nga AZ për çiftet si kostume, grim, autobus, vend xhirimi…
 • Nuk ka nevojë të shqetësoheni për motin e çrregullt, shiun apo shkëlqimin

Përveç avantazheve, paketa e fotografisë së dasmave në studio ka edhe disa disavantazhe si:

 • Skena e xhirimeve nuk është shumë
 • Stilimi ndonjëherë është i kufizuar, jo fleksibël, i panatyrshëm.
 • Është e vështirë të marrësh një set fotografik mbresëlënës dhe unik sepse shumica e skenave janë realizuar nga shumë çifte të tjera.
 • Nuk ka shumë kohë për të pushuar dhe për të rifituar shpirtin për shkak të kufizimeve kohore, gjuajtjeve, nxitimit.

Kostoja e fotografimit të albumit të dasmës në studio

Krahasuar me zgjedhjen e fotografisë së dasmave në studio, fotografia e dasmës në studio do të kushtojë pak më shumë. Çmimi i fotografimit të albumit të dasmave në studio do të variojë nga 5,000,000 deri në 15,000,000 VND/album.

 • Fotografia e dasmës në studio ju jep përparësi të tilla si:
 • Zona dhe hapësira është mjaft e gjerë dhe e ajrosur në krahasim me fotografimin në studio.
 • Koha e fotosesionit nuk është e kufizuar, duke ndihmuar psikologjinë e nuses dhe dhëndrit të jetë komode, duke shprehur natyrshëm emocionet.
 • Cmimi i paketes se fotografise ne studio eshte mjaft i volitshem, i pershtatshem per kushtet ekonomike te shume cifteve.

Së bashku me këtë, ka disa disavantazhe kur bëni foto të dasmës në studio që duhet të dini dhe kuptoni:

 • Çifti do të duhet të kalojë pak në radhë duke pritur radhën për të bërë foto në ambientet e setit.
 • Është e vështirë të krijosh një foto unike sepse ka shumë çifte që përdorin të njëjtin sfond si ju.
 • Këndet dhe pozat e shkrepjes do të kufizohen brenda fushës së kompletit, duke rezultuar në dublikatë në disa foto.

Kostoja e fotografimit të albumit të dasmës jashtë

Kjo është ndoshta paketa më e popullarizuar e shërbimit të albumeve të dasmave tek të rinjtë sot. Mund të thuhet se albumi i dasmës në natyrë plotëson shumicën e kërkesave të çiftit për luks – klas – veçanti.

Fotografia e dasmave në natyrë ofron avantazhe që janë të vështira për t’u zbatuar në dy paketat e shërbimeve të mësipërme, si p.sh.

 • Liria për të zgjedhur vende të bukura dhe të famshme të xhirimit nga shtëpia në jashtë vendit: Da Lat, Sapa, Nha Trang, Phu Quoc, Francë, Angli, Amerikë…
 • Duke sjellë ngjyra natyrale, të gjalla me peizazhe natyrore, rrezet e diellit, bimët, lulet dhe pemët realiste për grupin e fotografive.
 • Krijoni kënde dhe poza unike të shkrepjes, të përshtatshme për terrenin ku zgjidhni të bëni fotografi. Që atëherë lindin setet fotografike të dasmës me 1-0-2, të cilat nuk janë të dyfishta apo të mërzitshme me sfondin dhe sfondin e vjetër.
 • Çiftet mund të kursejnë kohë duke kombinuar fotografinë dhe duke shijuar një muaj të ëmbël mjalti së bashku.
 • Të rehatshme për sa i përket kohës, jo nën presion të madh përsa i përket lëvizjes, pushimit, pozimit…
Xem thêm :   Hoa ưu đàm là gì? Khám phá những bí mật về loài hoa 3000 năm mới xuất hiện một lần

Së bashku me avantazhet e jashtëzakonshme, fotografia në natyrë ka edhe disavantazhe të tilla si:

 • Kostoja e fotografimit të dasmave në natyrë do të jetë shumë më e lartë se dy paketat e tjera të shërbimit nga 15,000,000 deri në 50,000,000 VND/album. Për të mos përmendur, nëse çifti zgjedh të bëjë foto në vende të huaja, do t’ju duhet të shpenzoni shpenzime shtesë si bileta ajrore, hotele, bileta hyrje në vende të famshme…
 • Koha për të bërë foto jashtë është mjaft e gjatë, nga 5-7 ditë. Prandaj, kur dëshironi të bëni fotografi jashtë, çiftet duhet të planifikojnë herët për të rregulluar punën në përputhje me orarin e planifikuar.
 • Pasiv dhe shumë i varur nga faktorët e motit të çrregullt.

Top 5 adresat më të bukura të studiove të fotografimit të dasmave

Dasma TuArts

Çmimi i xhirimeve është nga 8 milionë VND deri në 25 milionë VND, në varësi të vendndodhjes dhe kërkesave të çiftit.

Studio e bukur e fotografimit të dasmave
TuArts Wedding – Studioja më e bukur e fotografisë së dasmave në Hanoi

INFO KONTAKT:

Adresë:

 • Zyra qendrore: 160 Hue Street, Bui Thi Xuan, HBT, Hanoi
 • Dega Hanoi: 17 Dai Co Viet, HBT, Hanoi
 • Dega Hai Duong: 152 Kim Dong- Qyteti Hai Duong
 • Dega Ninh Binh: 1021 Tran Hung Dao – Ninh Binh City
 • Dega Vinh: 228 Tran Phu- qyteti Vinh- Nghe An
 • Dega Da Nang: Nr. 99A-Nui Thanh-Hai Chau-Da Nang qyteti
 • Dega Nha Trang: 25 Bach Dang – Phuoc Tien – qyteti Nha Trang
 • Dega Da Lat: 27 Bui Thi Xuan-Ward 2, qyteti Da Lat
 • Dega Ho Chi Minh: Nr. 147-149/Ho Van Hue – Phu Nhuan – HCMC
 • Dega Can Tho: MG1-08 Qendra Vincom Can Tho-30 Prill, qyteti Xuan Khanh-Ninh Kieu-Can Tho

Linja telefonike: 0888 606 888 & 0888 696 888

Faqja e internetit:

Faqe fansash:

Studio Lavender

Çmimi i xhirimeve në studio nga 5 000 000 VND, xhirimet në natyrë nga 7 000 000 VND.

INFO KONTAKT:

Selia e Hanoi

Nr. 16, Alley 110 Tran Duy Hung-Trung Hoa-Cau Giay- Hanoi City (Ose Nr. 16/Aley 43 Trung Kinh/Trung Hoa/Cau Giay – Qyteti i Hanoi )

Linja telefonike: 0243.990.5758 – 0868 423 918 091 493 7887

Dega Da Lat:

87 Bui Thi Xuan/P2-Da Lat City.

Linja telefonike: 0906.03.1199

Dega e Da Nang:

275 – 277 Dien Bien Phu-Thanh Khe District-TP. Danang

Linja telefonike: 0902.522 825

Dega e qytetit Ho Chi Minh:

588/C2 Cach Mang Thang 8, Ward 11/District 3/HCMC (Përballë Le Thi Rieng Park)

Linja telefonike: 0283.886.6887 – 0912.79.7887

Media për aventura

Çmimi i xhirimeve nga 8,5 milion VND në 13,9 milion VND për vendndodhjet e fotografimit në Hanoi

Nga 13 milionë VND në 17 milionë VND për paketat e fotografimit të dasmave në vende të tjera në vend (duke përjashtuar kostot e udhëtimit dhe akomodimit).

INFO KONTAKT:

Adresa: 238 Komuna Dan-Dong Da-Hanoi City.

Studio 2H

Çmimi i paketave të fotografimit të dasmave të 2H Studio varion nga 8 deri në 20 milionë VND (përfshirë fustanin e nusërisë), në varësi të vendndodhjes dhe kërkesave të klientit.

INFO KONTAKT:

Adresë:

Objekti 1: 111 Hoang Cau-P. O Cho Dua-Dong Da-Hanoi City

Objekti 2: 19 Nguyen Van Cu-Ngoc Lam-Long Bien-Hanoi

Linja telefonike: 0826 621 919 & 0826 268 111

Faqe fansash:

Faqja e internetit:

Dasma e Gjelbër

Në Green Wedding, çiftet mund të zgjedhin nga vende jashtë shtetit për fotografim në natyrë, nga Azia në Evropë. Kostoja e fotografimit të dasmave jashtë vendit do të jetë mjaft e shtrenjtë, nga 20 milionë VND, në varësi të vendndodhjes së sesionit fotografik.

Çmimi i xhirimit është nga 8 milion VND në 15 milion VND me paketën e brendshme të qytetit.

INFO KONTAKT:

Adresa: 24 Tue Tinh, Hai Ba Trung District – Hanoi City

Telefoni: 0399 999 089

Faqja e internetit:

Facebook: www.facebook.com/GreenWedding.Studio/

Pra, artikulli ka ndihmuar çiftet t’i përgjigjen pyetjes se çfarë stili duhet të jetë fotografimi i dasmës, ku të bëni foto të bukura të dasmës, sa është çmimi i fotografisë së dasmës etj. Shpresojmë që sugjerimet e mësipërme t’ju ndihmojnë. Çifti ka më të përsosurën dhe foto të kënaqshme dasme, duke u përgatitur për ditën e madhe të jetës së tyre.

Xem trực tiếp bóng đá Cakhia TV cảm ơn bạn đã đọc hết bài viết Gợi ý các phong cách chụp ảnh cưới đẹp không bao giờ lỗi mốt – Chí phí trọn gói . Chúc bạn có một ngày vui vẻ !

By CakhiaTV

CaKhia TV link xem bóng đá trực tiếp miễn phí full HD không bị chặn, không quảng cáo các trận đấu bóng đá giải ngoại hạng, cúp C1, Laliga ...

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *